Hypotéka bez prokazování příjmů - kde se dá získat

Hypotéka bez prokazování příjmů

Sen o vlastním bydlení má asi každý. Nejčastějším řešením financování je půjčka na bydlení - zpravidla hypotéka. Jaké jsou možnosti, pokud nechcete nebo nemůžete dokazovat své příjmy? Máte šanci hypotéku vůbec získat?

Hypotéka nejen pro podnikatele

I bez prokázání příjmu lze hypotéku získat. Počítat ale musíte s vyšší úrokovou sazbou. Tuto možnost využívají zejména podnikatelé, jejichž přiznané příjmy jsou nižší, než postačuje na klasickou hypotéku.

Jde ale o hypotéky dostupné všem, nejen podnikatelům. Většinou se prokazuje pohyb na bankovním účtu nebo podepisuje čestné prohlášení.

Vyšší úrok a nižší výše půjčky

Je určitě jasné, že pokud banka poskytne hypotéku někomu, kde nechce dokládat příjem, je to vyšší riziko. A toto riziko se musí něčím vyvážit. Úroková sazba je vyšší než u klasické hypotéky, okolo 8%, ale pořád je nižší, než u americké hypotéky. Můžete získat maximálně 60% zástavní hodnoty vaší nemovitosti a zbytek musíte doplatit z jiných zdrojů.

Kdo nabízí tento typ hypotéky?

Hypotéku bez prokazování příjmů poskytuje poměrně hodně bank. Sjednání je možné u větších i menších společností. Až 5 milionů korun můžete získat u České spořitelny nebo u ČSOB. Pochodit můžete i u Hypoteční banky, Komerční banky, mBank, Equa Bank, UniCredit Bank nebo Raiffeisenbank.