Bankovní účet zdarma

Bankovní účet zdarma

Jistě jste se již setkali s nabídkou "bankovní účet zdarma", "nejlevnější bankovní účet", "bankovní účet bez poplatků" nebo třeba "nejlepší bankovní účet".

Tyto slogany jsou dnes velmi populární a můžete se s nimi setkat na každém rohu. Podívejme se tedy trochu pod pokličku, co znamená či může znamenat bankovní účet zdarma.

Opravdu bankovní účet zdarma?

Pokud se ptáte, zda je opravdu ten který bankovní účet zdarma, musíme podotknout, že otázka je příliš obsáhlá a je potřeba se ptát konkrétněji. Obvykle to souvisí s jednotlivými poplatky a bankovní účet bez poplatků tak může být synonymem pro bankovní účet zdarma.

Bankovní účet bez poplatků

Bankovní účet zdarma a bez poplatků

Pokud je tedy bankovní účet zdarma účtem bez poplatků, podívejme se, jaké poplatky se obvykle v bance platí. Jedná se obvykle o poplatky za zřízení, vedení či zrušení účtu nebo poplatky za jednotlivé transakce, což mohou být třeba příchozí a odchozí platby. Dále to mohou být poplatky za kreditní nebo debetní karty a mnohé další. Bankovní účet zdarma by pak měl být opravdu bez poplatků.

Nejlepší bankovní účet

Dejme tomu, že narazíme na bankovní účet zdarma, tedy absolutně bez poplatků. To ale ještě neznamená, že by se nutně muselo jednat o nejvýhodnější bankovní účet. Nulové poplatky budou pravděpodobně vyváženy někde jinde, což může být zajištěno třeba nižším úročením Vašich financí.