Bankovní účet pro studenty

Bankovní účet pro studenty

Mezi levnými bankovními účty je již dlouhá léta oblíbeným produktem bankovní účet pro studenty.

Nabízí jej dnes snad již každá bankovní instituce, ať už se jedná o největší banky, nebo i ty menší. Komu je bankovní účet pro studenty určen, je zřejmé již z jeho názvu.

Věkové omezení, ale mnoho výhod

Bankovní účet pro studenty je typem běžného účtu speciálně určeného pro studenty a mladé lidi. Věkové omezení bývá obvykle do 26 až 30 let a v rámci účtu můžete využívat různých výhod. Obecně patří bankovní účet pro studenty jedním z nejvýhodnějších bankovních produktů.

Výhody studentského účtu

Mezi největší výhody, které nabízejí studentské bankovní účty, patří například minimální zatížení poplatky, jako jsou například poplatky za jeho vedení. Naprostá většina studentů také využívá možnosti přečerpání účtu, takzvaného kontokorentu. Bankovní účet pro studenty může nabídnout také další výhody závisející na podmínkách konkrétní banky.

Jak si založit studentský účet

Klasický bankovní účet pro studenty si můžete založit osobně na pobočce vybrané banky nebo využít možnosti, které již nabízí téměř každá banka - založení bankovního účtu pohodlně online.

Bankovní účty pro studenty jsou výhodným startem pro všechny mladé lidi, kteří se teprve chystají k rozjezdu své profesní dráhy. A banky to dobře vědí. Také proto investují do jejich potenciálu například právě prostřednictvím produktu jako je bankovní účet pro studenty.